By | جولای 14, 2020
شاید متوجه شده باشید که برخی از برچسب های کیسه قهوه به این واقعیت می پردازند که دانه های قهوه آنها 100٪ عرب است. اگرچه به نظر می رسد چیزی که جادوگران می گویند ، افزایش نمی یابد – به نوع قهوه ای که لوبیا از آن گفته می شود ، اشاره دارد.
بیش از 100 نوع قهوه وجود دارد ، با این حال ، دو نوع اصلی که به طور گسترده تولید و فروخته می شوند عبارتند از: Coffea Arabica و Coffea Canephora (که به عنوان Coffea Robusta نیز شناخته می شود).

10 تفاوت بین دو نوع قهوه عربیکا و روبوستا

 1. معروف ترین: طعم. روبوستا اغلب عطر و طعم خود را به عنوان لاستیک سوخته یا لاستیک توصیف می کند ، که … به نظر منزجر کننده است (می توانید تصور کنید یکی از نمونه های خوشمزه ما در صفحه اول تایرهای سوخته است؟). چرا طعم بد؟
 2. یکی از دلایلی که باعث خوش طعم شدن روبوستا نمی شود اینست که کافئین بیشتری در مقایسه با عربیکا دارد. ممکن است مانند یک چیز مثبت به نظر برسد اما کافئین طعم تلخی دارد و آن را به نوشیدنی ناخوشایند تبدیل می کند. در حقیقت ، دانه Robusta حاوی 2.7٪ کافئین است ، تقریبا دو برابر 1.5٪ از عربیکا.
 3. چربی و قند: همانطور که گفته شد ، Arabica تقریبا 60٪ چربی و تقریبا دو برابر غلظت قند نسبت به Robusta دارد. این عامل احتمالاً همچنین بر دلیل ترجیح دادن طعم Arabica تأثیر بسیاری دارد.
 4. از نظر قیمت ، لوبیای سبز روبوستا تقریبا نیمی از قیمت لوبیای سبز عربیکا در بازار کالاها است. (روبوستا در مقابل عربیکا)
  روبوستا آسانتر برای درمان در مزرعه است ، عملکرد بالاتری دارد و نسبت به حشرات حساسیت کمتری دارد – کافئین اضافی محافظت شیمیایی برای دانه قهوه می کند زیرا مقدار Robusta برای اشکالات سمی است.
 5. همه این عوامل به افزایش عرضه و کاهش هزینه های ورودی برای کشاورزان برای تولید کمک می کند. با این قیمت جذاب تر ، بسیاری از عروس های روزانه روبوستا را در تلاش برای کاهش هزینه های خود و افزایش سودشان به ترکیب خود اضافه می کنند. هنگامی که قهوه برای اولین بار در دهه 1920 فروخته شد ، به تدریج کیفیت قهوه در تلاش شرکت ها برای از بین بردن بیشترین سود بدتر شد.
 6. از کجا می توان یافت: امروزه ، اغلب Robusta را در ترکیب قهوه پیدا نمی کنید. اگر قهوه فوری می نوشید؟ خوب ، احتمالاً همه روبوستا است … اما احتمالاً شما به طعم آن اهمیتی نمی دهید. در ترکیب اسپرسو شما؟ این یک کیسه مخلوط است. به معنای واقعی کلمه. جالب اینکه ، روبوستا هنوز هم به عنوان بخشی از ترکیب اسپرسو – بخصوص مخلوط های سبک ایتالیایی – بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. گفته می شود که به بهبود کارما کمک می کند. با این حال ، به طور کلی به ضرر ، به نظر ما اولویت ها ممکن است خارج از فرد باشد.
 7. نکته قابل ذکر این است که علی رغم ارتباط عربیکا با کیفیت بالاتر و روبوستا به عنوان کیفیت پایین تر ، همیشه اینگونه نیست. قهوه مخصوص روبوستا با مجموعه بالا معمولاً مزه تر یا بهتر از عربی کم مصرف خواهد بود. با این حال ، بالا Robusta به طور گسترده ای مورد استفاده یا در دسترس نیست. در عوض ، Robusta معمولاً به عنوان پرکننده یا به عنوان کاهش دهنده هزینه مورد استفاده قرار می گیرد.
 8. شکل: لوبیای روبوستا بسیار گرد تر است ، در حالی که عربیکا بیضی تر است.
 9. ارتفاع گیاه: عربیکا معمولاً بین 5/4 تا 4/5 متر در مقایسه با ارتفاع 4/4 – 6 متر روبوستا رشد می کند.
 10. محتوای اسید کلروژنیک (CGA): متاسفانه این تصویر نادرست است – با این حال ، چیزی که در واقع بخشی از قهوه است CGA است. آنتی اکسیدان قابل توجهی است و حشرات را از بین می برد. Robusta 7-10٪ CGA و Arabica 5.5-8٪ CGA است.
کشت: حدود 75٪ از تولید قهوه در جهان عربیکا است و حدود 25٪ آن از روبوستا است. برزیل مهمترین تولید کننده عربیکا است و ویتنام بیشترین Robusta را تولید می کند.

قهوه عربیکا

Arabica امروز 75٪ از تولید قهوه جهان را به خود اختصاص داده است. معنی ترکیبات اسیدی و طعم پیچیده آن از نظر سلیقه ای که تولید می کند متنوع تر است. معمولاً شیرین تر است و سایه هایی از میوه ، گل ، شکلات و آجیل دارد. به طور کلی ، این گران تر از Robusta است. این بدان دلیل است که بسیار ظریف تر است و برای رشد به احتیاجات خاص مخصوص کشت مانند آب و هوا و ارتفاع نیاز دارد. دانه های قهوه از گونه های عربیکا معمولاً بیضی شکل ، دارای چین و چروک مرکزی برجسته و از لوبیای روبوستا بزرگتر هستند.

قهوه روبوستا

قهوه روبوستا 25٪ از تولید قهوه در جهان را تشکیل می دهد و عمدتاً در ویتنام ، آفریقای غربی ، اندونزی و سایر مناطق جنوب شرقی آسیا پرورش می یابد. روبوستا میزان اسیدیته کمتری نسبت به قهوه Arabica دارد ، به این معنی که معمولاً بسیار شیرین تر آن را مزه می کند. به دلیل طعم و اسیدیته ساده تر ، Robusta می تواند سایه هایی از چوب یا لاستیک سوخته را تولید کند. مراقبت از درخت قهوه روبوستا بسیار آسان تر است و در برابر آب و هوا و بیماری های جدی بسیار مقاوم تر است ، دلیل اصلی این است که به طور متوسط ​​یک سوم ارزانتر از Arabica (2016) است. نکته دیگر ، روبوستا برای رمان های کافئین بسیار مناسب است زیرا معمولاً حدود 25٪ کافئین دارد. دانه های قهوه روبوستا معمولاً از لوبیا عربیکا کوچکتر و دایره ای تر هستند ، معمولاً از آن خوش رنگ تر و سطح مرکزی آن برجسته تر است.